Jak wyrejestrować samochód po złomowaniu?

Po zezłomowaniu samochodu w naszej Stacji Demontażu Pojazdów, otrzymasz odpowiednie zaświadczenie, które pozwoli Ci na wyrejestrowanie pojazdu w urzędzie.

Pamiętaj, że jeśli posiadasz wyeksploatowany do granic samochód, to w ostatnią podróż powinien udać się na złomowisko. To jedyna opcja legalnej auto kasacji. Nasza firma wyda Ci wymagane w urzędzie zaświadczenie. Za złomowany samochód otrzymasz uprzednio ustaloną cenę. Pamiętaj, że za każdy brakujący kilogram do wymaganej 90% początkowej masy auta będziemy doliczać kwotę. Dlatego należy indywidualnie zgłosić samochód do kasacji by poznać cenę, którą za niego otrzymamy.

Po złomowaniu otrzymasz zaświadczenie, z którym udajesz się do Wydziału Komunikacji właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Musisz tam też zabrać dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne (zdemontuj je przed złomowaniem) i kartę pojazdu, jeśli była wydana.

Jeżeli samochód zezłomowałeś za granicą, koszty całej operacji mogą być wyższe. Urząd może zażądać, by tłumacz przysięgły przełożył na język polski zaświadczenie o złomowaniu.