Czy możliwe jest złomowanie auta bez katalizatora?

Wielu Klientów pyta nas o to, czy możliwe jest złomowanie samochodu bez katalizatora.

Oczywiście jest możliwe. Tak, jak pisaliśmy w artykule dotyczącym złomowania niekompletnego samochodu, jest możliwe zezłomowanie samochodu właśnie bez tej części.

W ogólnym rozrachunku stacja demontażu pojazdów nie ma prawa odmówić przyjęcia samochodu, który nie jest już eksploatowany i z całą pewnością nie jest już uczestnikiem polskich dróg. Niemniej istnieje zapis, że aby zezłomować pojazd, musi posiadać co najmniej 90% swojej początkowej masy. Jeśli samochód jest zdekompletowany, nie ma silnika czy innych podzespołów, kryterium 90% może nie zostać spełnione. Na szczęście, także taki pojazd będziemy ostatecznie mogli poddać złomowaniu.

Prawdopodobnie jednak w takim przypadku złomowisko doliczy dodatkową opłatę za każdy brakujący kilogram. Zależy ona od aktualnie panującej sytuacji rynkowej i złomowiska, jednak zazwyczaj oscyluje wokół ceny kilku złotych za każdy brakujący kilogram.

Pamiętajmy, że samodzielny demontaż samochodu jest nielegalny! Skorzystaj z naszych usług już dziś i zapytaj ile dostaniesz za swój samochód bez katalizatora.